обрання запобіжного заходу підозрюваної в Мелітопольському суді. скріншот відео тг-каналу окупантів
Російські силовики етапували до Мелітополя 14-річну школярку, яку звинувачують у вбивстві 7-річної дитини в Бердянську.
Так званий Мелітопольський міжрайонний суд обрав їй запобіжний захід — два місяці під вартою.
За версією слідства, 14-річна підозрювана зустріла дівчинку ввечері 16 травня, запропонувала прогулятися до лісу, де завдала їй не менше трьох ударів молотком по голові. Дитина померла на місці від відкритої черепно-мозкової травми. Слідчий комітет РФ стверджує, що підліток нібито зізналася ще в кількох нападах, проте подробиць не наводить, а опубліковане відео допиту містить безліч склейок і викликає питання щодо обставин отримання зізнання.
ЗМІ, близькі до російських силовиків, поспішили охрестити затриману «фанаткою» маніяка Олександра Пічушкіна, посилаючись на знайдену поруч із тілом записку із зізнанням у коханні до серійного вбивці. Однак факт появи такої записки було озвучено тільки через добу після виявлення тіла, а інформації про інші схожі злочини в регіоні не з'являлося.
У Мелітополі та Бердянську офіційній версії не довіряють. Місцеві жителі вважають, що такий жорстокий злочин навряд чи могла скоїти 14-річна дівчинка, і підозрюють причетність дорослого злочинця — можливо, з числа російських військових. Ці підозри підігріваються тим, що в лавах армії РФ воюють тисячі людей із кримінальним минулим, включно з ґвалтівниками і вбивцями, яких масово звільняли з колоній для участі у війні.
Додаткові питання викликає і той факт, що в перші дні після трагедії офіційні джерела не відкидали версію зґвалтування, але згодом різко змінили риторику і пред'явили звинувачення підлітку.
Після вбивства призначена РФ влада Бердянська анонсувала рейди «неблагополучними» сім'ями, однак розслідування щодо можливих злочинів з боку військових чи інших дорослих фігурувати не стало.
Правозахисники наголошують: російські силові органи часто ігнорують або приховують випадки насильства, скоєні представниками окупаційної адміністрації чи військових, щоб не підривати імідж «визволителів».