З Мелітополя до Держдуми: хто представить захоплену частину Запорізької області в парламенті Росії

Из Мелитополя в Госдуму: кто представит захваченную часть Запорожской области в парламенте России

Вибори депутатів у РФ. Джерело: ресурси окупантів

Російська влада визначилася з представництвом Мелітополя і всієї окупованої частини Запорізької області в Державній Думі Росії. Згідно з новим законом, ухваленим російськими парламентаріями, від захоплених територій Запорізької області до російського парламенту буде обрано одного депутата-одномандатника.

Держдума Росії нещодавно затвердила нову схему виборчих округів, яка буде використана на майбутніх парламентських виборах 2026 року.

Відповідно до цієї схеми, від так званих «нових регіонів» — окупованих українських територій — до російського парламенту мають пройти сім депутатів. Серед них: три представники від «ДНР», два від «ЛНР», і по одному від частково окупованих Запорізької та Херсонської областей.

Що таке вибори за одномандатними округами? Це система, за якої територія ділиться на виборчі округи, від кожного з яких обирається один депутат. Переможцем вважається кандидат, який набрав більшість голосів. У таких округах можуть висуватися як представники політичних партій, так і незалежні кандидати. Для самовисуванців існує вимога зібрати підписи щонайменше 3% виборців округу або щонайменше 3 тисячі підписів, якщо в окрузі мешкає менше 100 тисяч виборців.

Важливо зазначити, що формування таких виборчих округів має відбуватися з урахуванням рівної кількості виборців. За загальноприйнятими правилами, в одномандатному окрузі має проживати щонайменше 500 тисяч осіб, хоча допускаються відхилення в межах 10-15%.

Однак у випадку з окупованими територіями виникає серйозна проблема — неможливість встановити точну кількість виборців. Багато жителів покинули ці території через військові дії, частина населення загинула, а дані російських органів викликають серйозні сумніви.

За офіційними даними російського ЦВК, на початку 2024 року на окупованих територіях налічувалося понад 4,5 мільйона виборців, проте МВС Росії водночас повідомляло про проживання там лише 3,2 мільйона осіб. На початок 2025 року цифра виборців зменшилася до 3,7 мільйона.

Хто ж може стати «депутатом» від окупованої частини Запорізької області? З високою ймовірністю, це буде так званий «губернатор» Євген Балицький. Уже зараз гауляйтер продовжує розпочаті ним кадрові чистки серед керівного складу зрадників і розставляє на звільнені посади «своїх» людей, відданих насамперед йому особисто, а вже потім — окупаційному режиму.

Так, на початку травня Балицький призначив на посаду першого заступника «губернатора» Запорізької області Оксану В'юник, з якою має досить близькі стосунки. Також своєї посади несподівано позбувся гауляйтер Бердянська Олександр Сауленко, а його крісло зайняв ще один товариш Балицького — Андрій Ковганко.

Ба більше, про відставку фейкового губернатора Запорізької області чутки ходять не перший рік. А напередодні в російських ЗМІ миготіла інформація, згідно з якою Балицький може покинути пост «губернатора» Запорізької області та перейти на роботу до Ради Федерації РФ.

Банер із Балицьким у Мелітополі. Джерело: РІА Південь

За допомогою виборів до Держдуми окупаційна влада продовжує імітувати «інтеграцію» захоплених земель до російського правового поля, незважаючи на бойові дії, які тривають, і невизначеність із реальною кількістю населення, яке там проживає.

А призначення «депутата» від Запорізької області до російського парламенту є ще одним кроком у спробі узаконити незаконну анексію українських територій. 

Джерело

Новини Запоріжжя