«Боями надзвичайно складно»: як Україна може повернути Мелітополь та всі втрачені території — думка експерта

"Боями чрезвычайно сложно": как Украина может вернуть Мелитополь и все утраченные территории - мнение эксперта

Незважаючи на тривалу окупацію, жителі Мелітополя вірять у визволення міста. Життя під ярмом фашистів 21 століття для багатьох людей нестерпне. Ті, хто евакуювався з міста, не втрачають надії повернутися додому.

У "Легіоні Свободи" допустили "заморожування" війни в Україні за лінією фронту, звернувши увагу на підхід азербайджанців у розв'язанні конфліктів: втративши Нагірний Карабах наприкінці 20 століття, країна дочекалася слушної миті, щоб повністю його повернути.

В історії дійсно було багато схожих випадків, тому не варто зарікатися. У ситуації з Україною, як припустив військовий експерт Петро Черник, військовим шляхом можна витіснити росіян до кордонів 24 лютого 2022 року, але повністю деокупувати територію таким чином навряд чи вдасться.

Найімовірніше, на думку військового експерта, Україна зможе військовими діями повернути територію, окуповану після початку повномасштабного вторгнення Росії, — лівобережжя Херсонщини, Мелітополь, частини Донецької та Луганської областей, — але аж ніяк не вийти на кордони 1991 року.

Маленьку Авдіївку росіяни намагалися захопити понад 10 років, починаючи з 2014 року, не шкодуючи особового складу і техніки. Тому складно уявити, скільки Україні потрібно бомб та іншої зброї, щоб пройти укріплений Донецьк.

Боями надзвичайно складно повернути. Повернення всіх наших територій можливе тільки за повного "осипання" режиму Путіна, а бажано за повного розвалу Росії. А як буде в реальності? Ми в такій історичній точці, що ніхто не здатен її передбачити, — наголосив Петро Чернік.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя