Без страхових, а то й зовсім без грошей: скільки отримують мобілізовані зеки зі «Шторму», які воюють на Мелітопольському напрямку

Без страховых, а то и вовсе без денег: сколько получают мобилизированные зэки из "Шторма", которые воюют на Мелитопольском направлении

Підрозділ зеків "Шторм Z", що базується на Мелітопольському напрямку, "дивує" своєю "турботою про власне гарматне м'ясо".

Про те, скільки отримують зеки, розповіли безпосередньо на сайті підрозділу в матеріалі з одіозною назвою "з табору на сво". Складно зрозуміти, хваляться вони, чи, навпаки, скаржаться. Хоча, такою "турботою" про цю категорію соціуму навряд чи вийде похвалитися.

Страхових виплат у бійців Шторму Z немає. Навіщо колишнім ув'язненим страховка? Адже це для людей, а за людей завербованих зеків російське командування не вважає.

Виплати за поранення, залежно від ступеня тяжкості, регулюються контрактом, який підписують мобіки. Виплати грошового утримання, як і виплати по пораненню для Шторму Z, регулюються окремими наказами мінівбивства рф.

— Вони не відповідають виплатам, прописаним у федеральному законодавстві. Це вважається порушенням, але поки що не виходить вирішити цю юридичну колізію, — розумними словами констатують плачевний факт автори матеріалу.

Ті, хто уклав контракт після вересня 2023 року, зареєстровані в системі АЛУШТА і всі виплати отримують безпосередньо під час служби. Але не завжди.

— На практиці, на жаль, трапляються помилки, коли бійця в системі не зафіксували. Це іноді трапляється і зі звичайними контрактниками, і з мобілізованими, і з добровольцями.

До вересня виплати зекам приходили на карту або видавалися готівкою після закінчення контракту. У деяких випадках половина видавалася щомісяця, а залишок — після закінчення терміну контракту, повідомляє сайт "Шторму".

Крім того, бійцям "Шторм Z" не дають можливості оформити військову інвалідність, відповідно, вони не можуть отримувати лікування та реабілітацію в спеціалізованих установах МО, ті ж протези вони отримують від держави в порядку загальної черги, а не від Міноборони.

У середньому розмір виплат становить: рядовим солдатам — 204 тис. рублів, командирам — від 232 тис. рублів, але, як ми вже з'ясували, навіть ці гроші зеки можуть просто не отримати.

1

А тим часом у мережі з'являються цілі "путівники" з ціноутворення на "послуги" в армії рф. Корупція  була завжди, і повномасштабне вторгнення росії в Україну майже не вплинуло на кількість кримінальних справ, але змінилися "послуги", за які військовослужбовці дають хабарі.

"Послуги", які "продаються" в армії, — вихідний, відпустка, залік із фізичної підготовки (дає надбавку до зарплати), військове звання, водійське посвідчення категорії С, яке надає право керувати вантажними автомобілями, та потурання офіцерів, які не каратимуть за використання телефону або пияцтво.

Після лютого 2022 року набір "послуг" оновився. У ньому з'явилися нові пункти — довідки про поранення, включення до списку на отримання держнагороди за участь у війні з Україною, можливість не їхати на бойове завдання.

Деякі старі "послуги", навпаки, стали неактуальними. Наприклад, якщо у 2020 — 2021 роках військові платили старшим за званням, щоб поїхати у "відрядження" в іноземні держави, наприклад, у Сирію, то у 2022 році необхідність платити за участь у "спеціальних операціях" відпала.

1

Вихідні та відпустки — мабуть, найпоширеніша "послуга", яка "продається" в російській армії. "Вартість" вихідного дня поза частиною, як і до війни, варіюється в межах 1000-2500 рублів. Ближче до новорічних свят ціни зростають — до 60 тисяч рублів.

Ще одна популярна "послуга" в армії, що з'явилася 2022 року, — документи для оформлення виплати за поранення. Коштує це, судячи з вироків, від 150 тисяч рублів.

Стандартна "плата" за разове виявлення телефонів, якими російським військовим формально заборонено користуватися — 2 тисячі рублів. Найбільший виявлений "штраф" становив у 5 разів більше — 10 тисяч.

Деякі військовослужбовці купують статус ветерана бойових дій і числяться "учасниками сво" тільки на папері. Влітку 2023 року підсудними стали 11 таких солдатів. Вони попросили командира внести їхні прізвища в наказ про відправлення на фронт, а самі залишилися в розташуванні частини. На знак подяки солдати купили командиру набір для пікніка.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя