
Наразі масштаби пошкоджень Воткінського заводу невідомі / © Associated Press
Пізно ввечері 20 лютого в російській Удмуртії почали з’являтися численні повідомлення про потужні вибухи у місті Воткінськ. Повідомляє ТСН.
На цьому тлі в аеропорту Іжевська тимчасово запровадили обмеження на зліт і посадку літаків. Російські інформаційні ресурси пов’язують такі заходи з нібито загрозою застосування безпілотників.
У соцмережах та на місцевих каналах також активно обговорюється можливе ураження оборонного підприємства у Воткінську.
Йдеться про Воткінський завод, розташований приблизно за 1400 кілометрів від українського кордону. За даними OSINT-джерел, зафіксовано влучання у виробничі цехи. Згідно з інформацією, оприлюдненою ресурсами, пов’язаними з українською воєнною розвідкою, на підприємстві виготовляють ракети «Тополь», «Ярс», «Іскандер-М» та «Орешник».
Підприємство має статус стратегічного оборонного об’єкта та перебуває під санкціями США, Великої Британії, ЄС, Швейцарії, Австралії, Японії та України. Водночас, за даними журналістських розслідувань, після початку повномасштабної війни завод наростив обсяги виробництва і закупив додаткове обладнання, переважно китайського походження.
Російська сторона традиційно заявляє про роботу систем ППО та «відбиття атаки», однак подробиць щодо можливих наслідків не розкриває.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
