Дистанційне радіокерування мостовим краном: особливості та переваги

Фахівці в галузі вантажопідйомного обладнання добре знають, що кранове господарство на українських підприємствах майже на 70% складається із застарілих моделей, виготовлених в останній третині минулого століття або на початку нульових років. Більшість із цих кранів були зроблені дуже якісно, з великим запасом міцності, тому навіть інтенсивна експлуатація не могла завадити їм дожити до наших днів у робочому стані.

Такі вантажопідіймальні крани не завжди відповідають сучасним вимогам і це цілком природно. Зрозуміло, що більшість екземплярів застарілої кранової техніки в Україні потребують модернізації. Зокрема, на багатьох вітчизняних підприємствах вирішують перевести мостові крани на дистанційне радіоуправління з підлоги — https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ замість традиційного способу керування з кабіни.

Є кілька причин, які спонукають власників бізнесу зробити це (звичайно, якщо немає потреби обов’язково використовувати кран із кабіною). Насамперед, це бажання оптимізувати процес підйомно-транспортних робіт, а також спростити та зробити зручнішим процес обслуговування кранового обладнання, покращити ситуацію у сфері техніки безпеки тощо.

Що отримує власник бізнесу внаслідок переведення кранової техніки на радіокерування?

При управлінні з кабіни в штаті необхідно тримати кваліфікованого кранівника, який має відповідний допуск, та стропальника, котрий займається в основному закріплюванням та відкріплюванням переміщуваних вантажів. Після переобладнання крана на дистанційне радіоуправління керувати ним може будь-який співробітник, який пройшов короткий та простий курс навчання.

Причому такий оператор може одночасно виконувати обов’язки стропальника, що дозволяє істотно скоротити фонд оплати персоналу, зайнятого вантажно-розвантажувальними роботами. Також покращується точність позиціонування при переміщенні вантажів та скорочується марнохід крана – як наслідок, прискорюється процес виконання  робіт і зменшуються витрати електроенергії.

Це досягається завдяки тому, що у будь-який момент оператор може знаходитися там, де буде найкращий огляд у нього. Цілком очевидно, що вибір оператором оптимального місцезнаходження безпосередньо впливає на безпеку праці – мінімізується ризик виробничого травматизму та пошкодження майна, що знаходиться поруч із зоною дії радіокерованого крана.

Замовити недорого послуги з переведення крана на радіокерування можна на флагмані українського кранобудування – ТОВ «Київський завод підіймально-транспортного обладнання», співробітники якого готові виїхати для виконання робіт у будь-який регіон України. Щоб перевести кран мостовий на дистанційне керування, необхідно витратити дуже помірну суму, яка окупиться приблизно протягом року.

Дізнатися докладніше про особливості керування кранами по радіоканалу можна на сайті КЗПТО. Посилання — тут.

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя