У підземних школах Запоріжжя навчається вже сім тисяч дітей: батьки спочатку відмовлялися, а тепер охочих – черга | Новини Запоріжжя

У Запоріжжі реалізують важливий проєкт: для безпечного офлайн–навчання будують мережу підземних шкіл безпечних укриттів і водночас сучасних просторів для навчання.

Про це йдеться у новому випуску проєкту «Міста» на телеканалі «Дім».

«Для нас підземна школа – це не просто будівництво. Це філософія відновлення прифронтового міста Запоріжжя і взагалі освіти в області. Рік тому ми стали перед викликом, що  60 тісяч запорізьких дітей не могли здобувати освіту офлайн. Онлайн–освіта – вона менш якісна. Діти з кожним роком дедалі гірше починають здавати тести. І тоді став виклик збудувати повноцінну підземну школу», – зазначив голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.

Іван Федоров розповів: метою створення таких безпечних освітніх просторів було дати змогу 60 тисячам дітей Запоріжжя повноцінно навчатися в офлайн–режимі.

«Школа розрахована на 1000 учнів у дві зміни. Щоранку сюди підвозимо дітей з сусідніх шкіл. У Запоріжжі сьогодні до школи щодня ходить понад сім тисяч дітей, тоді як рік тому – жодної», – додав Федоров і додав, –  Наша мета до 1 вересня спробувати зробити так, щоб всі діти мали можливість ходити до школи».

Будівництво школи, в якій проводилась зйомка, тривало лише шість з половиною місяців. «80% фінансування надала держава, 20% – міський та обласний бюджети. Загальна вартість – близько 110 мільйонів гривень», – уточнив голова області.

На зауваження, що такі гроші можна було спрямувати на фінансування збройних сил, Іван Федоров відповідає так: «Запорізька область – лідер в Україні за фінансуванням армії. За два роки ми виділили 2,2 мільярда гривень допомоги військовим. Але ці гроші – цільові, вони саме на освіту. І ми не можемо обирати між майбутнім дітей і війною».

Регіна Харченко, яка виконує обов’язки міського голови, поділилася, що спочатку батьки вагалися: лише 40–50% погодили віддати дітей до такої школи. Проте вже за два тижні охочих стало 80%, а нині є черга на зарахування.

Регіна Харченко розповіла: якщо до початку вторгнення у Запоріжжі проживало до мільйона людей, то сьогодні кількість населення складає близько 700 тисяч. Серед них – 156 тисяч вимушених переселенців.

«У місті Запоріжжі живуть ті, хто прийняв для себе остаточне рішення залишатися тут, працювати. Вони глибоко переконані в тому, що все буде добре. Всі ці люди, які зараз в Запоріжжі, на мій погляд, це герої. Вони роблять дуже прості речі, але дуже в складних умовах. В нас наші рятувальні служби працюють інколи по дві доби. Я вдячна кожному і кожній, хто незалежно від обставин: є світло, нема світла, КАБи, тривоги. Люди виходять і роблять свою роботу, – сказала Харченко. – Життя іншого не буде. Навіть у таких умовах запоріжці хочуть тут і зараз жити своє життя. Запоріжжя – місто сталевих, славетних людей».

Голова області Іван Федоров зазначив, що попри наближеність до лінії фронту, окупації території та загрози ракетних ударів Запоріжжя живе, тут відкривається бізнес, проводять унікальні операції, швидко відновлюють пошкоджену інфраструктуру.

Наразі в Запорізькій області вже працюють шість підземних шкіл, ще 13 таких шкіл – в процесі будівництва.

Телеканал «Дім» і Анатолій Анатоліч зробили великий репортаж про силу спротиву незламного Запоріжжя, – ВІДЕО

Джерело

Новини Запоріжжя