Після служби на фронті житель Запоріжжя Іван Горбенко повернувся до мирного життя і власної справи – виготовлення меблів. Аби розширити виробництво, ветеран отримав державний грант «Власна справа».
Про це повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.
Іван Горбенко розпочав свій шлях у меблевій справі ще у 2003 році. Тоді друг, який виготовляв меблі у гаражі, запропонував йому спробувати зробити щось власними руками із залишків матеріалів.
«Я змайстрував одну полицю під квіти і одну – під телефон. Наші знайомі дали змогу виставити їх у меблевому магазині. І вже за кілька місяців я купував ДСП листами. Перша продана полиця – 15 гривень. Я з ними тоді бігав по квартирі від радості. Це було щось неймовірне – заробити власними руками», – згадує підприємець.
Довгий час Іван працював на одному із запорізьких промислових підприємств. Сім років тому чоловік вийшов на пенсію, зареєструвався фізичною особою–підприємцем, орендував цех, придбав обладнання та почав працювати на серйознішому рівні.
З початком повномасштабного вторгнення Іван спочатку завершував справи на виробництві, а 1 квітня 2022 року добровільно пішов на фронт. Перший рік служив у Запорізькій області (Новоданилівка, Нестерянка, Щербаки), а потім у складі 92 штурмової бригади – на Харківщині та в районі Бахмута. У червні 2024 року був демобілізований.
Після повернення додому Іван вирішив знову розвивати меблеву справу, зосередившись на виготовленні меблів у стилі лофт. Проте замовлення на виготовлення корпусних меблів все одно надходять.
На розвиток бізнесу Іван отримав державний грант через портал «Дія». Придбав нове обладнання: форматно–розкрійний та свердлильний станки та професійні пили.
«Я не став чекати грантові кошти – робота вже була. Але коли гроші надійшли, одразу розширив виробництво. Зараз і корпусні меблі виробляємо, і лофт – два напрямки», – розповів він.
За грант закупив нове обладнання, а також офіційно працевлаштував працівника – це одна з умов участі в програмі. За необхідності Іван залучає й додаткових людей із числа знайомих і побратимів.
«Робота йде, замовлення є, все добре», – каже підприємець. За кілька місяців цех виготовив уже близько 800 одиниць продукції: кухні, шафи, меблі для квартир. Замовлення розписані на кілька місяців наперед.
Наразі Іван мріє про власний виробничий простір і вірить, що після перемоги галузь отримає новий поштовх: «Коли закінчиться війна, люди почнуть активніше оновлювати житло, замовляти меблі. Думаю, що розширення бізнесу буде однозначно».
«Треба хоч раз спробувати попрацювати на себе. Коли отримуєш перші гроші, зароблені власними руками, – це особливе відчуття. Сам собі господар. Після цього ти вже інакше не зможеш», – підсумовує Іван Горбенко.
«Перший Запорізький» вже розповідав, що в області стрімко розвивається ветеранське підприємництво. Якщо минулого року в регіоні працювали 14 бізнесів, створених ветеранами та їхніми родинами. Сьогодні їх уже 24.
У Запорізькому регіоні ветерани виготовляють меблі, відкривають кафе, фітнес-зали, хостели, медичні лабораторії, організовують доставку їжі, розвивають бізнес вантажоперевезень, працюють над виробництвом дронів та навчають цивільних домедичній допомозі.
Наприклад, ветеран АТО Дмитро Скрагленко разом з дружиною завдяки державному гранту відкрив у Запоріжжі піцерію Bike pizza, ветеранка Юлія Матвієнко розвиває власну птахоферму, а демобілізований військовий Національної гвардії Олег Касьян відкрив унікальний для Запоріжжя капсульний готель.
Грантова програма спрямована на підтримку учасників бойових дій, осіб з інвалідністю через війну та їхніх родин у створенні й розвитку власного бізнесу. Фінансування можна використати на придбання обладнання, сировини, оренду приміщень, маркетинг, а також на розвиток виробництва чи фермерства.
Подати заявку можна через портал Дія. Рішення ухвалює Державна служба зайнятості після розгляду бізнес-плану. Отримувачі грантів зобов’язані створити робочі місця, працювати не менше семи років і сплачувати податки. Розмір гранту становить від 250 тисяч до одного мільйона гривень залежно від кількості створених робочих місць і досвіду підприємницької діяльності.