Окупанти утримують у полоні 35 жителів Енергодара, 14 з них – працівники Запорізької АЕС – Орлов

Учасники акції на підтримку полонених жителів тимчасово окупованого Енергодара, Запоріжжя, 29 листопада 2024 року. Telegram/ Дмитро Орлов

У тимчасово захопленому Енергодарі Запорізької області окупанти викрали та утримують у полоні 35 цивільних жителів, 14 з них – працівники ЗАЕС.

Про це повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов під час робочої зустрічі в Києві.

За його словами, щонайменше 20 людей уже засудили до різних термінів ув'язнення, інші залишаються під так званим "слідством":

"Проти цивільних масово фабрикуються кримінальні справи у "шпигунстві", "тероризмі" та "державній зраді", а це свідчить про репресивний характер переслідувань".

Учасники зустрічі в Києві обговорюють шляхи звільнення полонених із Енергодара. Telegram/Дмитро Орлов

Зазначається, що учасники зустрічі обговорили механізми звільнення полонених та наголосили на необхідності посилити міжнародний тиск, зокрема на майданчику МАГАТЕ:

"Питання незаконного позбавлення волі енергодарців, зокрема працівників ЗАЕС, назвали міжнародним правозахисним викликои, який потребує системної уваги, тиску та солідарності з боку світової спільноти".

Про кого із полонених енергодарців відомо:

  • Сергій Спартесний, 63 роки, начальник зміни турбінного відділення експлуатаційного підрозділу ЗАЕС. Засуджений до 12 років колонії суворого режиму.
  • Сергій Потинг, 32 роки, інженер з охорони праці ЦТАВ ЗАЕС. Засуджений до 20 років за нібито тероризм.
  • Сергій Корж, 48 років, інженер з ремонту електричного цеху ЗАЕС. Засуджений до 13 років колонії суворого режиму.
  • Олександр Матюхін, 35 років, працівник ЕРП ЗАЕС. Засуджений до 13 років колонії суворого режиму.
  • Олег Морочковський, 32 роки, працівник ЗВВО ЗАЕС. Засуджений до 11 років колонії суворого режиму.
  • Наталія Шульга, 56 років, інженер ЦТАВ ЗАЕС. Засуджена до 15 років ув'язнення. Місце її утримання невідоме.
  • Андрій Нудьга, 57 років, майстер електроцеху ДТЕК Запорізька ТЕС. Засуджений до 10,5 років колонії суворого режиму.
  • Тетяна Ключко, 45 років, соціальний працівник Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради. Засуджена до 12 років колонії загального режиму.
  • Олександр Марков, 74 роки, пенсіонер. Засуджений до 14 років колонії суворого режиму та подальшим обмеженням свободи на 1 рік.
  • Руслан Лаврик, 54 роки, інженер засобів радіо та телебачення Запорізької АЕС. Звинувачений за сфабрикованою статтею 275 КК РФ – "Держзрада". Має серйозні проблеми зі здоровʼям, гостро потребує госпіталізації.
  • Вадим Трачук, 41 рік, водій транспортного цеху ЗАЕС. Звинувачується за декількома сфабрикованими статтями, зокрема й "Акті міжнародного тероризму".
  • Світлана Долгополова, 63 роки. Звинувачується за ст. 275 УК РФ (Держзрада).
  • Лариса Маловичко, 57 років, викрадена 30.09.2023. Звинувачується за статтею "шпигунство". Утримується на території РФ.
  • Ольга Сиротенко, 58 років. Звинувачується у "веденні підривної діяльності влади", "шпигунстві", "створенні терористичного угрупування". Утримується на ТОТ.
  • Роман Матвійченко, 47 років, електромонтер ЕЦ ЗАЕС. Викрадений 12.01.2023. Місце утримання невідоме.
  • Олексій Бражник, 53 роки, працівник СФЗ ЗАЕС, інженер. Викрадений 21.09 2022 року. Місце утримання невідоме.
  • Владислав Усов, 28 років, викрадений 04.03.2023. Місце утримання невідоме.
  • Олег Гумовський, 64 роки, пенсіонер ЗАЕС. Зник безвісти в травні 2022 року.
  • Лілія Качкарьова, 58 років, працівниця ЗАЕС. Викрали у грудні 2024 року, а вже у квітні 2025-го — засудили до 14 років позбавлення волі.

Джерело

Новини Запоріжжя