Григорій Самардак переконаний, що депутати обласної ради мають гуртуватися навколо інтересів жителів Запорізької області

Напередодні чергової 14-ї сесії Запорізької обласної ради керівники облради, лідери депутатських фракцій і груп, голови постійних депутатських комісій провели напружену, але результативну роботу. В рамках Погоджувальної ради і Президії обласної ради депутати узгодили винесення питань на порядок денний і попередньо обговорили найгостріші з них.

Задля економії часу на сесії з кілька десятків питань порядку денного після детального обговорення було попередньо сформовано кілька «пакетів». Зокрема, у депутатів більшості фракцій не виникає питань щодо звільнення та призначення керівників комунальних закладів і установ. Узгоджені майнові та юридичні питання, окремі звернення депутатів облради до вищих органів влади. Всього на черговій 14-й сесії Запорізької обласної ради планується розглянути 138 питань (з «Різним»). 

Як зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, питань багато, тому депутатів заздалегідь попередили про можливість проведення сесії протягом двох днів. Втім, коментуючи результати Погоджувальної ради та засідання Президії, Григорій Самардак висловив сподівання, що депутати працюватимуть консолідовано і встигнуть проголосувати по всім питанням порядку денного за один пленарний день.

- Сьогодні депутати узгодили всі проекти, які до цього були відпрацьовані на профільних депутатських комісіях, тож частину питань порядку денного депутати запропонували проголосувати «пакетом», - зауважив очільник депутатського корпусу. – Назагал, усі питання, запропоновані на розгляд сесії, можна розділити на декілька напрямків: низка кадрових питань, т.з. робочі  питання господарчого характеру, які стосуються внесення правок до діючих  обласних програм, внесення технічних  правок до уставів деяких комунальних підприємств  та діючих обласних  програм, а також  декілька бюджетних питань.  

Обговорювали депутати також проект рішення щодо внесення змін до діючого Регламенту роботи обласної ради VII  скликання.

- Діючий регламент  приймався абсолютною більшістю і з урахуванням вимог часу, які існували на той момент. Змінюється час, який вносить свої корективи, сьогодні є необхідність вносити до нього правки технічного  характеру, приміром, зміна назви перейменованого проспекту в адресі облради. А є й стратегічні зміни, які на мій погляд, мають бути ретельно вивчені, в тому числі комісіями облради, учасниками створеної робочої групи. Але я хотів би акцентувати увагу на тому, що будь-які зміни в діючий регламент мають вноситись виключно в рамках законодавства, а депутати мають гуртуватися навколо вирішення  питань в  інтересах  жителів області.

Як голова обласної ради, мрію про те, щоб кожен з 84 депутатів обласної ради не вважав себе «опозиційним» чи «провласним». Всі ми маємо об’єднати зусилля заради єдиної мети – процвітання Запорізької області, - наголосив Григорій Самардак.    

Дата публікації: 
18.09.2017