За кожен прийом платимо 1500 рублів: мешканка Мелітополя розповіла про «безкоштовну» медицину в окупації

За каждый прием платим 1500 рублей: жительница Мелитополя рассказала о "бесплатной" медицине в оккупации

Регулярно окупаційна влада в Мелітополі розповідає про нібито безкоштовну медицину. Але за фактом із медобслуговуванням у місті ситуація катастрофічна.

Як реально йдуть справи розповідають самі жителі. Обслуговування у лікаря в Мелітополі можливе лише за наявності російського паспорта і страховки. Але вузьких фахівців катастрофічно не вистачає, тому мелітопольці масово скаржаться на те, що не можуть отримати кваліфіковану медичну допомогу. За словами мелітопольців, у зеленій поліклініці "бєспрєдєл". Телефоном запису немає, люди по 5 разів приїжджають до реєстратури, щоб записатися до лікаря і щоразу чують відповідь: "приходьте завтра".

— О 10 годині ранку вже не записують. Я особисто сьогодні вшосте поїхала записатися до невропотолога, мені відповіли, що запис уже закрито, приходьте завтра до 7 ранку. Я інвалід у мене важка хвороба, я можу в будь-який момент втратити свідомість — мені не можна такі навантаження. Маршрутка не ходить до зеленки, доводиться пішки йти. Мені терміново потрібна допомога лікаря, а я не можу потрапити до лікаря з початку січня!!!

— Дільничний лікар направила на консультацію до кардіолога. записувався на прийом 4 дні. До кардіолога потрапив через два тижні. А якби був складний випадок?

— Я теж була на прийомі у лікаря приватного в Женеві. За 10 хв віддала 1500 руб. Сказав пройти аналізи і до нього на операцію, наступного дня все здала, аналізи були готові також наступного дня. У підсумку скинула лікарю результат, а він "морозиться".

— До ендокринолога потрапити не змогли. Довелося йти в приватному порядку і платити за це гроші.

Втім, і тих, кому все ж таки пощастило потрапити до лікаря, якість медобслуговування, відверто кажучи, не радує.

— З необережності чоловік травмував ногу "болгаркою"… Уже півроку спостерігаємося у лікаря в "зеленці". Толку — нуль. Щоразу платимо йому за прийом по 1500 рублів, наче це якась приватна клініка. Мазі, які він прописує, не допомагають. Я вже кажу йому, може потрібна якась операція, адже чоловік навіть на ногу не стає. Йому боляче. А він каже: "Може, й так"… Це що виходить, ми для нього піддослідні тварини? Може, треба, може, не треба…

За словами городянки, найгірше те, що цей самий лікар підробляє і в приватній клініці. І там він заробляє в рази більше. Тож і якість "безплатної медицини" відповідна.

— Каже нам: "Хочете, приходьте до мене в клініку, там подивимося…" Кажу йому: "А що зміниться? За більшу суму ви будете більше зацікавлені в одужанні пацієнта"? А він: "Не подобається щось? До побачення".

На думку городянки, ситуація просто безвихідна і, мабуть, єдиний варіант — це виїжджати на підконтрольну Україні територію. Адже в Криму, куди масово перенаправляють пацієнтів із Мелітополя, теж не вистачає медиків, та й мелітопольцям там не дуже раді.

"О, знову Україна припхалася", — такими словами там зустрічають наших. Ні. Натерпілися. Вижити в окупації реально хіба що здоровому. А для моєї сім'ї настав час пакувати валізи і їхати, поки ще є шанс врятувати ногу чоловікові…"

Нагадаємо, нещодавно жителі Мелітополя розповіли моторошну правду про "безкоштовне" медобслуговування в окупації.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя