У Мелітополі нова схема «націоналізації» житла — колаборанти-швондери почали поквартирний обхід (фото)

В Мелитополе новая схема «национализации» жилья - коллаборанты-швондеры начали поквартирный обход (фото)

Мешканці Мелітополя повідомляють про те, що в мікрорайоні члени якоїсь комісії фейкової адміністрації почали обходити кожну квартиру.

Колаборанти вимагають від мешканців не тільки надати документи на житло, а й вказати своє місце роботи.

Без прописки з речами на вихід

— Прийшла до нас учора "розстрільна трійка", як ми їх називаємо. Двоє чоловіків і одна жінка. Витребували документи на житло. Квартира ця належить дітям. Вони поїхали, і ми в ній із чоловіком зараз проживаємо. Вони заявили, що нас можуть виселити тільки тому, що ми не прописані за цією адресою. Коли я запитала, куди мені йти, щоб прописатися, відповідь ошелешила: вас ніхто не пропише без письмової згоди власника квартири, засвідченої нотаріально. Виселяти, на щастя, нас із дідом не стали. Але попередили, що до нас можуть бути питання щодо нерухомості. Тобто дали зрозуміти, що готуйте свої речі на вихід, — повідомляє мешканка Мелітополя.

Ще одна мешканка Мелітополя повідомила, що вона з донькою є співвласницею квартири. Але навіть такого документа місцевим швондерам виявилося замало. Від неї теж зажадали прописку.

Схема відбирання житла

Раніше ми повідомляли про те, що в Мелітополі на офіційному сайті окупаційної адміністрації стабільно кілька разів на місяць з'являється новий список вкраденого майна. 

І, якщо досі в реєстрі "націоналізованого" було більше комерційних об'єктів, то сьогодні там суцільний список квартир. 

Окупанти працюють за такою схемою: представники фейкового міністерства майна і земельних правовідносин рф створюють комісії з визначення "безхазяйного майна". 

Воно підпорядковується так званому заступнику голови фейкової ради міністрів з економіки та фінансів ВЦА Запорізької області Андрію Козенку — відомому корупціонеру, який, будучи депутатом Держдуми, не декларував майно. Власне, він і очолює всю злодійську схему "націоналізації майна" по Запорізькій області.

В Мелитополе новая схема «национализации» жилья - коллаборанты-швондеры начали поквартирный обход

Андрій Козенко

Цікаво, що імена співробітників цього нібито міністерства засекречені. Відомо лише ім'я виконувача обов'язків міністра — Володимир Гаманов. Прибув цей "гусак" у Мелітополь із Криму. У 2021 році він значився заступником голови адміністрації Сімферопольського району. Є клієнтом бази Миротворець.

В Мелитополе новая схема «национализации» жилья - коллаборанты-швондеры начали поквартирный обход 2

ДОСЬЄ

ГАМАНОВ ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

  • Дата народження: 17.10.1984
  • Місце народження: смт Гвардійське, Сімферопольський р-н
  • Освіта: Школа №2 Сімферополь, 1990-2001
  • Місце проживання: Сімферопольський район, п. Гвардійське
  • Місце роботи: ТОВ "Сльверстоун"
  • ВК: https://vk.com/id184585859, https://vk.com/id10025762

А тепер повертаємося до самої схеми дерибану чужого майна. У фейковому міністерстві в листопаді минулого року було затверджено порядок вилучення майна.
Старші по будинках передають списки порожнього житла. Комісія швондерів робить проходку з перевірками. Після чого звертається до арбітражного суду, який визнає це майно безхазяйним.

Арбітражний суд Запорізької області розташований у Приморську. Його головою є Устюжанінов Володимир Анатолійович. Власне, це і є "золоте дно" окупації. Бо рішення гастролера з Кіровської області та його підлеглих допомагають набивати кишені окупаційної влади.

В Мелитополе новая схема «национализации» жилья - коллаборанты-швондеры начали поквартирный обход 4

Далі нерухомість передається в розпорядження місцевої влади, яка або оголошує аукціон з її продажу, або самостійно визначає, кому передається майно.

Від власників нерухомості тимчасово окупованих територій вимагається перереєструвати майно в Росреєстрі. Якщо людина цього не зробила, її майно можуть визнати "безхазяйним". Цікаво, що черга на перереєстрацію майна в Росреєстрі нескінченна. У грудні мелітопольці  записуються на прийом вже на березень 2024 року.

Практика показує, що фейкове міністерство майна і земельних правовідносин рф отримує постанову суду на свою користь і вимагає виселення мешканців з будинку, навіть якщо там проживають фактичні власники нерухомості, але на руках не мають підтверджуючих документів російського зразка. Як правило, пройти перереєстрацію у власників немає можливості. Вони можуть перебувати за кордоном або на підконтрольній Україні території і їх просто не пускають до Мелітополя. А довіреності до уваги не беруться, навіть ті, що завірені продажним нотаріусом Олександром Бєдновим і його дружиною Наталією.

Що робити, якщо майно забрали

Центр прав людини ZMINA розробив рекомендації для жертв воєнних злочинів.

Отже, щ робити, якщо російські військові або представники окупаційної влади чи колаборанти заселились у вашу домівку?

Потерпілий має подати заяву про злочин до Нацполіції або СБУ. У ній необхідно вказати свої особисті дані й за можливості додати до заяви зібрані документи або відомості про злочин. Це може бути така інформація:

  • документи, які підтверджують право власності на житло (можна пред’являти як паперові, так і цифрові копії);
  • загальне фото помешкання, речей або надати опис їх зовнішнього вигляду (розміри, колір тощо);
  • відомі деталі правопорушення (коли та хто зайняв житло, скільки людей там наразі мешкає тощо);
  • якщо свідком незаконного заселення виявився сам заявник, бажано надати інформацію щодо порушників (їхня зовнішність, приблизний вік, в чому вони були вдягнуті, імена чи позивні, їхній транспорт);
  • за можливості записати та передати правоохоронцям контакти людей, які були свідками злочину.

Повідомити про злочин та подати заяву можна таким чином:

Звернувшись до Нацполіції за номером 102 (цілодобово) або обравши найближче відділення поліції, адресу та контакти якого можна дізнатися на мапі за посиланням.

Звернувшись до СБУ за номером: (044) 256-99-91 або на електронну пошту: [email protected].

Для жителів Запорізької області фото підписаної заяви разом із копіями документів надсилати електронною поштою ГУНП у Запорізькій області

  • [email protected].
  • телефони: +380 61 239 21 02, +380 61 239 20 01, +380 61 239 20 02 (працює цілодобово).
  • Цей телефонний номер зареєстровано в Telegram, WhatsApp +380 50 452 91 95.

Не намагайтеся дізнатися будь-яку додаткову інформацію, якщо існує ризик для вашого здоров’я та життя.

Заяву про злочин можуть подати як самі потерпілі, так і їхні родичі, друзі, знайомі, а також ті, хто став свідком такого випадку.

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя