РФ запускає приховану емісію для фінансування війни: у розвідці пояснили нову схему

РФ начала скрытую эмиссию для финансирования войны: разведка раскрыла новую схему

Фото: Getty Images

Росія дедалі більше покладається на приховану емісію рубля для фінансування війни, оскільки традиційні джерела наповнення бюджету вже не забезпечують необхідних коштів. Інформує Корреспондент.net.

Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України.

За даними СЗРУ, російська влада втратила можливість повноцінно покривати воєнні витрати звичними економічними механізмами. Через небажання інвесторів купувати державні облігації на відкритому ринку Кремль почав залучати до цього державні банки.

У розвідці пояснили, що Мінфін РФ випускає нові облігації внутрішньої державної позики, які скуповують держбанки, а Центральний банк Росії забезпечує їх необхідною ліквідністю.

«У результаті державний борг перетворюється на інструмент непрямої емісії. Бюджет отримує кошти, але ціною зростання залежності економіки від друкування рублів і підвищення інфляційних ризиків», — зазначили у СЗРУ.

Йдеться, зокрема, про два нові випуски російських облігацій: на 6,4 млрд доларів із погашенням у 2037 році та ще на 12,8 млрд доларів із терміном погашення у 2042 році.

Станом на початок липня російські банки вже накопичили державних облігацій на 248,1 млрд доларів, що становить майже 9% усіх активів банківської системи. Від початку року цей показник зріс ще на 6,5 млрд доларів.

У Службі зовнішньої розвідки пов'язують такі дії з різким збільшенням дефіциту бюджету РФ. За перші шість місяців 2026 року він майже досяг 77 млрд доларів, а головною причиною стали рекордні витрати на ведення війни.

За прогнозом розвідки, додаткові воєнні видатки можуть перевищити заплановані ще на 51,3–64,1 млрд доларів. Водночас Центральний банк Росії очікує, що до кінця року дефіцит бюджету може зрости до 105,1 млрд доларів.

У СЗРУ наголошують, що примусове залучення ресурсів державних банків не усуває проблему нестачі коштів, а лише маскує її, посилюючи інфляційний тиск і ризики для фінансової стабільності країни.

🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.

Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.

Підтримати редакцію
Джерело

Новини Запоріжжя