Індія запускає перший супутник для вивчення чорних дір: країна готується відправити людей до космосу

Индия запускает первый спутник для изучения черных дыр: страна готовится отправить людей в космос

Індійська космічна агенція Isro запустила свій перший супутник для вивчення чорних дір і оголосила про амбітні плани на 2024 рік, серед яких підготовка до першого пілотованого польоту в космос.

Про це пише Independent.

Супутник рентгенівського поляриметра країни, запущений у понеділок на борту ракети PSLV Isro, робить її другою країною, яка вивчає чорні діри та інші небесні об'єкти за допомогою орбітальної обсерваторії.

Новий супутник Isro, який несе на низькій навколоземній орбіті два наукові вантажі, вивчатиме різні астрономічні джерела рентгенівського випромінювання.

NASA запустило аналогічну місію у грудні 2021 року, яка пролила більше світла на залишки вибухів наднових та потоки частинок, що випускаються чорними дірами.

Нова індійська місія, яка, як очікується, триватиме близько 5 років, може допомогти зрозуміти механізм рентгенівського випромінювання різних астрономічних джерел, таких як чорні діри, нейтронні зірки та зіркоутворювальні туманності.

Також будуть досліджувати поляризацію інтенсивних джерел рентгенівського випромінювання в космосі, що допоможе краще зрозуміти механізм випромінювання і геометрію таких небесних джерел.

Чорні діри та нейтронні зірки — це надщільні об'єкти в космосі, що утворилися із залишків зірок, які вмирають.

У чорних дірах величезна маса, що у декілька разів перевищує масу Сонця, упакована на дуже маленькій площі з настільки сильним гравітаційним тяжінням, що навіть світло не може пройти, не будучи притягнутим до них.

https://tsn.ua/nauka_it/indiya-zapuskaye-pershiy-suputnik-dlya-vivchennya-chornih-dir-krayina-gotuyetsya-vidpraviti-lyudey-do-kosmosu-2484118.html

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя