Генерал Марченко: дорога через Мелітополь покриває 80% військової логістики окупантів, а Кримський міст незабаром «піде на дно»

Генерал Марченко: дорога через Мелитополь покрывает 80% военной логистики оккупантов, а Крымский мост вскоре «уйдет на дно»

екс-генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко — фото з відкритих джерел

Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко заявив, що підготовка до операції зі знищення Кримського мосту триває.

За словами військового, хоча міст і втратив свою ключову роль, він все ще залишається важливою стратегічною ціллю для України. За словами генерала, наразі основну роль в постачанні російської армії відіграє залізнична магістраль, побудована вздовж Азовського моря, яка «покриває 80% перевезень і переміщень особового складу та техніки окупантів». Ця дорога проходить через тимчасово окуповані території України, в тому числі Мелітопольщину, і з'єднує Ростов-на-Дону з Кримом.

«Актуальність цього мосту не така, як була на початку вторгнення, тому що тоді це була їхня єдина переправа на материкову частину РФ. Зараз побудована залізнична гілка вздовж Азовського моря, яка покриває 80% перевезень і переміщень особового складу і техніки. Це 100%, але в будь-якому випадку Керченський міст є важливою стратегічною метою», — сказав генерал Марченко в інтерв'ю Бориславу Березі.

Кремль реалізував проект в прискореному режимі, оскільки магістраль стала найважливішою частиною військової логістики — саме по ній щодня перекидають озброєння, боєприпаси і особовий склад на передову. Марченко зазначив, що саме цей маршрут тепер відіграє ключову роль в утриманні південного фронту росіянами.

Раніше в районі Токмака українські сили завдали удару по залізничній гілці, по якій йшли ешелони з паливом. За даними джерел, поїзд перевозив 16 цистерн з бензином і 4 — з дизельним паливом, а також платформу з системою радіоелектронної боротьби. В результаті атаки також було пошкоджено залізничне полотно. Це стало ще одним підтвердженням того, наскільки вразлива нова логістична артерія ворога. За його словами, знищення Кримського мосту — лише питання часу.

«Наскільки я знаю, операції плануються, плануються постійно, готуються. Можливо, зараз не підходящий момент, щоб провести цю операцію. Можливо, чекають момент, коли на цьому мосту буде щось таке, за рахунок чого знищення цього мосту буде максимально вигідним для нас. Це моя особиста думка. Те, що там щось готується — це факт, і я про це знаю», — сказав генерал Марченко.

Нагадаємо, вчора ввечері в окупованому Мелітополі прогримів потужний вибух, після чого в декількох районах міста зникла електрика.

Джерело

Новини Запоріжжя