Для жителів окупованого Мелітополя розробляють механізм відновлення громадянства

Для жителей оккупированного Мелитополя разрабатывают механизм восстановления гражданства

Жителі тимчасово окупованих територій, які втратили українські документи або в яких не вклеєно фото в паспорт, донині стикаються з проблемами.

Внутрішньо переміщені особи вже багато років стикаються з проблемою оформлення українського паспорта. Навіть процес вклеювання фото в документ міг зайняти до кількох місяців. Хоч би як уряд спрощував процедуру, глобально проблема не вирішувалася, а від початку повномасштабного вторгнення РФ вона тільки посилилася.

Проблему з відсутністю українських документів можна вирішити через оформлення посвідчення особи на повернення в Україну. Цей документ допоможе українцям, які перебувають (були примусово депортовані) без документів на території третіх країн, зокрема на територію Росії та Білорусі, де консульські установи та дипломатичні представництва України не працюють, повернутися додому.

Якщо раніше таке посвідчення можна було оформити тільки звернувшись особисто до закордонних дипломатичних установ України, то тепер документ можна оформити віддалено.

У Запорізькій області влада та правоохоронці співпрацюють із міграційною службою щодо відновлення громадянства України людям, які перебували в тимчасовій окупації та потрапили під примусову паспортизацію РФ. Про це повідомляє пресслужба Запорізької ОДА за результатами засідання конгресу місцевих і регіональних влад. Регіональна влада спільно з правоохоронцями та ДМС уже розробляє механізм розв'язання проблемних питань із відновленням українських документів на деокупованих територіях.

Зокрема, буде створено мобільні групи зі співробітниками міграційної служби, які оперативно допоможуть людям знову отримати українські паспорти. Також розроблено спеціальні бланки, які їм необхідно буде для цього заповнити. Але для українців, які провели довгий час в окупації, проблемою є необхідність оплачувати встановлену законом вартість послуги з відновлення документа. Тож очільник ЗОВА звернувся до Кабінету Міністрів України щодо допомоги з вирішенням цього питання. Утім, після відповідного звернення уряду профінансувати ці витрати погодилося Управління верховного комісара ООН у справах біженців.

Нагадаємо, уряд Польщі слідом за країнами Балтії та Фінляндією повністю заборонив перетин державного кордону для автотранспорту, зареєстрованого на території Росії. Після чого Євросоюз планує депортувати всіх або майже всіх людей з російськими паспортами. Виїхати на власному автомобілі для мешканців Мелітополя, які перереєстрували авто за російським законодавством, уже неможливо і через Латвію, Литву.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя