Запоріжці придумали нестандартний спосіб боротьби із сараною (відео)

У Запоріжжі пропонують нести саранчу до зоомагазинів як корм для хом’яків.

У Запоріжжі пропонують нести саранчу до зоомагазинів як корм для хом’яків. Колаж: zp.RADA.zp.ua

Після масштабного нашестя сарани у Запоріжжі місцеві мешканці не розгубились і знайшли неординарний вихід із ситуації. Один з користувачів Instagram закликав не просто боротися з комахами, а… здавати їх у зоомагазини як корм для хом’яків і щурів.

Ідея одразу набула популярності у соцмережах. Відео, яке автор супроводив написом: «Хом’яки їдять — країна живе. Несіть саранчу до зоомагазину!», викликало хвилю коментарів — від практичних порад до гумору та навіть бізнес-пропозицій.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Що пропонують користувачі

  • Носити живу саранчу до зоомагазинів, де її можуть приймати як корм для гризунів;
  • Використовувати качок, які, як виявилось, дуже ефективно знищують комах на городах;
  • Створити локальний бізнес: сушити, морозити саранчу та продавати її як корм або снеки до пива.

— Це не просто перекус — це місія, — емоційно заявляє автор відео. За його словами, такі дії допоможуть і екології, і тваринам, і людям, які потерпають від нашестя шкідників.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от СЦЕНІЧНІ КОСТЮМИ 🧡 (@kris.co.brand)

Що кажуть інші

Не всі запоріжці сприйняли ініціативу серйозно. Дехто у коментарях сумнівається, чи безпечно так годувати домашніх тварин. Але інші нагадують, що в Африці та Азії сарана давно вважається звичним кормом і навіть їжею для людей.

Окрім гумору, звучать і реальні побоювання. Більшість наголошує, що влада не справляється із загрозою, тому людям доводиться шукати власні способи вирішення проблеми.

Нагадаємо, що Запоріжжі та передмісті виявлено понад 3 тисячі гектарів уражених сараною територій. У Комунарському районі вже запроваджено карантинний режим. Під загрозою – приватні господарства та врожаї. Екологи пояснюють: це результат обміління Каховського водосховища та зміни клімату через війну.

Фахівці радять не застосовувати інсектициди без нагальної потреби та звертатись до фітосанітарної служби, якщо виявлено скупчення шкідників.

Джерело

Новини Запоріжжя