У Запоріжжі підприємниця відкрила швейну майстерню та магазин крафтових товарів за допомогою державного гранту «Власна справа» | Новини Запоріжжя

Мешканка Запоріжжя Оксана Дідченко відкрила магазин крафтових товарів і швейну майстерню «Берегиня» за підтримки державної програми «Власна справа». Вона отримала 250 тисяч гривень гранту та інвестувала у бізнес учетверо більше власних коштів.

Про історію Оксани «Перший Запорізький» раніше розповідав у матеріалі «Перетворити ідею на бізнес у Запоріжжі: історії трьох жінок, які отримали державні гранти і з нуля відкрили власну справу».

До повномасштабного вторгнення Оксана багато років працювала у сфері бізнесу: з 2013 року розвивала справу, яка була орієнтована на державні підприємства та транспортні інфраструктури. Вона також очолює громадське об’єднання «Сільськогосподарська палата Запорізького району».

На початку повномасштабного вторгнення у її рідну Широківську громаду, що під Запоріжжям, переїхало багато переселенців, які потребували підтримки. Відповіддю на цей запит став проєкт «Безпечний простір для жінок», під час якого проводили заняття з бісероплетіння, плетіння з ротанга, малювання, а також надавали психологічну підтримку.

«Все, що виробляли дівчата, досі не було на ринку збуту. Ми організували інтернет-магазин, де вони могли розміщувати для продажу свої товари і заробляти додаткові гроші», – розповідає Оксана.

Оксана Дідченко відкрила швейну майстерню і магазин крафтових товарів, в якому продає одяг і домашній текстиль власного виробництва, а також продукцію місцевих виробників.

Підготовка бізнес-плану не стала викликом, бо у бізнесі жінка працює понад 20 років. У минулому працювала з різними підприємствами на посаді директорки, заступниці директора з економіки і фінансів та була експерткою всеукраїнського конкурсу інновацій.

З моменту подання заявки до остаточного погодження та отримання фінансування у розмірі 250 тисяч гривень минуло два з половиною місяці. Отримані грантові кошти витратили на купівлю швейного обладнання: двох машинок, розкрійних столів, ножів та стелажів. Орендували зручне і комфортне для роботи команди приміщення на бульварі Шевченка, поруч із готелем «Хортиця».

У магазині «Берегиня» можна придбати одяг і домашній текстиль власного виробництва (верхній одяг, сукні і костюми, блузи, хустки, взуття), жіночі прикраси, дитячі іграшки, товари для дому та побуту, а також натуральні продукти крафтових виробників (натуральний оцет, чай, пастилу, варення і джеми, соуси і напої, молочні продукти тощо). Те, чого немає в наявності в магазині, можна замовити у виробників.

Наразі вона шукає додаткові фінанси, щоб придбати нове обладнання. У планах Оксани ще придбати вивіску та створити власний сайт, наповнення для нього вже є.

Магазин крафтових товарів «Берегиня» можна знайти у самому центрі міста – на бульварі Шевченка 66.

Оксана визнає, що підтримка держави була важливою, але все ж недостатньою, щоб покрити всі необхідні витрати. Тому підприємниця інвестувала учетверо більше власних грошей. На її думку, грантова програма може стати ще кориснішою для отримувачів, якщо її умови доопрацювати.

«250 тисяч – це дуже мало. І це не тільки моя думка. Якби у нас була стабільніша економічна ситуація, це було б інакше, – розмірковує Оксана. – Мало хто одразу може сказати, яким буде ринок збуту. Людина подала заявку, отримала грант, дочекалася, поки приїхало обладнання, знайшла приміщення, зробила ремонт… А тим часом ринок збуту вже може змінитися».

Для тих, хто лише планує відкрити бізнес, Оксана радить починати з оцінки ринку. Навіть, якщо є цікава ідея, яка обов’язково знайде відгук у широкого кола споживачі, важливо не поспішати. Треба зрозуміти середню ціну на подібну продукцію, потенційні канали збуту та стратегії просування.

«Якщо людина сама на цьому не розуміється, то потрібно звертатися до спеціалістів, які можуть допомогти оцінити ринок збуту продукції», – підсумовує Оксана Дідченко.

Програма «Власна справа» надає мікрогранти у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень на відкриття або розвиток власного бізнесу. Жителі прифронтової Запорізької області можуть отримати підтримку у розмірі до 500 тисяч гривень.

Подати заявку можна онлайн через портал «Дія». За консультаціями звертайтесь до Запорізької обласної служби зайнятості за телефоном 0800336728.

Джерело

Новини Запоріжжя