«Кімната ветерана» у Комунарському районі почала роботу однією з перших — 5 лютого 2025 року. Тут спеціалісти консультують ветеранів та членів їхніх родин, також надає всю необхідну інформаційну підтримку фахівець із супроводу ветеранів.
Про це повідомляє Запорізька міська рада.
Якщо консультацій не вистачає і потрібна фактична допомога в інстанціях, визначенні статусу, зібранні і оформленні документів, складенні позовних заяв, то тут приходить на допомогу фахівець із супроводу.
У Комунарській районній «кімнаті ветерана» таким фахівцем з супроводу нещодавно став Володимир Неплюєв. Ще до великої війни він захищав Україну в АТО, а з початком повномасштабного вторгнення воював у складі артилерійської бригади. Він отримав важке поранення під Авдіївкою у 2023 році. Після лікування і реабілітації вирішив, що його життєвий і військовий досвід знадобляться ветеранам.
«Моє завдання полягає в тому, щоб надати ветеранам, членам їхніх сімей, родинам загиблих первинну консультативну допомогу, як-то у місці реєстрації, оформленні документів, правових питаннях, психологічних аспектах, спрямувати їх до фахівців, державних і медичних установ, благодійних, громадських організацій і фондів», — відзначив Володимир Неплюєв.
«Кімнати ветерана» відкривалися у місті поступово: дві — в лютому, чотири — в березні і остання — на початку квітня у Вознесенівському районі. Протягом 3,5 місяця там отримали особисту консультативну допомогу 582 особи. Найбільш активно відвідуються «кімнати ветерана» Шевченківського, Комунарського і Заводського районів.
«Раз на тиждень у кожній кімнаті за відповідним графіком працює психолог, юрист, представник Пенсійного фонду. Також раз на тиждень у «кімнаті ветерана» Олександрівського району на постійній основі проводяться дитячі артсвята. Це психологічні розвантаження для дітей захисників, де вони малюють, плетуть, майструють під супроводом досвідчених майстрів. Зараз плануємо на початку червня запровадити на базі ветеранських кімнат курси з вивчення англійської мови. А також залучити до роботи у кімнатах медичного співробітника – також раз на тиждень. Як ми й планували — збираємо фахівців в одному місці, ближче до місця проживання захисників та членів їхніх родин, щоб надавати і консультації, і практичну допомогу», — розповіла директорка департаменту з питань ветеранської політики Запорізької міськради Олена Швець.
Адреси «кімнат ветерана» у районах Запоріжжя:
- Дніпровський – бул. Вінтера, 14;
- Комунарський – вул. Чумаченка, 32 (каб. 103);
- Олександрівський – вул. Поштова, 64;
- Заводський – вул. Аматорська, 56;
- Шевченківський – вул. Чарівна, 16;
- Вознесенівський – вул. В’ячеслава Зайцева, 14;
- Хортицький – вул. Лахтінська, 4б.
Графік роботи: пн-чт: 08:00 – 17:00; пт: 08:00 – 15:45; обідня перерва: 12:00 – 12:45.
Спектр послуг, які надає «кімната ветерана»:
- безоплатні психологічні консультації та групові тренінги, юридичні консультації;
- отримання інформації щодо наявних пільг, соціальних послуг та виплат;
- прийом документів для вшанування пам’яті загиблих (померлих) захисників та захисниць на меморіальних комплексах: «Електронна призма», «Алея пам’яті загиблих Героїв», «Посадка. Дерево пам’яті»;
- проведення майстер-класів та інших заходів для дітей захисників та захисниць;
- забезпечення діяльності фахівця з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Дізнатись більше про можливості «кімнати ветерана», а також отримати консультацію можна за телефоном: 050-693-26-22.
Нагадаємо, у запорізькому медзакладі запрацював мобільний ветеранський хаб.
Знищено майно людей: правоохоронці показали наслідки ворожих обстрілів Запорізької області 14 травня, — ФОТО