На Хортиці фахівці заповідника взялись створювати з поваленого буревієм дерева човен-довбанку за історичними технологіями. Сьогодні, 14 травня, семиметрова довбанка (інша назва моноксил) пройшла своє перше ходове випробовування – вона була спущена на хвилі Дніпра.
Про це повідомили у Національному заповіднику «Хортиця».
За допомогою ножів, сокир, тесел та іншого ручного інструменту фахівці-реставратори заповідника виготовили човен-довбанку. При цьому намагались дотримуватися давніх технологій її виготовлення.
«Наш моноксил показав свою чудову плавучість і, тим самим, засвідчив майстерність наших реставраторів», – повідомила адміністрація заповідника.
Працівники ДСНС допомогли доправити човен-довбанку по воді до реставраційного ангара заповідника для завершення його будівництва. Згодом колекція суден Національного заповідника «Хортиця» поповниться новим і робочим експонатом.
Нагадаємо, довбанка – це човен, виготовлений зі стовбура одного дерева шляхом видовбування його серцевини. Такі судна масово використовували з доісторичних часів і аж до XIX століття.
Сьогодні в Музеї судноплавства на Хортиці вже зберігається унікальний артефакт – 7-метрова дубова довбанка, вік якої може сягати 1000-1300 років, знайдена у 2023 році в заказнику «Дніпровські пороги».
Планують завершити наприкінці літа: як проходить відбудова зруйнованого обстрілом будинку на проспекті Соборному у Запоріжжі, — ВІДЕО