У Запоріжжі відбувся перший ярмарок вакансій для ветеранів, який об’єднав понад півсотні роботодавців та близько 150 учасників. Захід став платформою для нових можливостей, кар’єрного зростання й повернення до цивільного життя для тих, хто пройшов фронт.
4 липня у Запоріжжі проходив перший ярмарок вакансій для ветеранів «Нові можливості після служби». Цей захід став платформою для взаємопідтримки та турботи, щоб допомогти ветеранам відновитися й знайти своє місце у цивільному житті.
Захід організувала Міжнародна організація міграції за фінансування Європейського Союзу та у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України, Українським ветеранським фондом, Запорізькою обласною військовою адміністрацією, Департаментом з питань ветеранської політики Запорізької міської ради, Запорізькою обласною службою зайнятості.
Інтерес до заходу перевищив очікування організаторів: на ярмарок зареєструвалося понад 150 ветеранів і ветеранoк. Це ще раз підтвердило – попит на працевлаштування, перекваліфікацію та живу підтримку серед колишніх військових є високим.
Учасники заходу змогли поспілкуватися з понад 50 роботодавцями, зокрема підприємствами «Мотор Січ», «Урожай», «Запоріжсталь» та «Козацька ферма», а також з представниками малого бізнесу, комунальних підприємств, освітніх установ та громадських організацій. Вони дізналися про актуальні вакансії, можливості професійного зростання, навчальні програми та грантову підтримку. Крім того, ветерани також мали змогу отримати консультації з працевлаштування, юридичні поради та поспілкуватися з фахівцями центру зайнятості.
Ярмарок відкрила міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова. У своєму зверненні вона наголосила: «Україна, область, місто – ми потребуємо вас. Ми кажемо, що це не про підтримку вас. Ми потребуємо вашої участі, вашої залученості, ваших ідей, вашої сили, вашої енергії. Ми просто інакше не впораємося. Тому я дякую, що ви тут є. Я сподіваюсь, що наступного разу нас буде ще більше».
Під час заходу шестеро ветеранів отримали подяки від Міністерства у справах ветеранів України за вагомий особистий внесок у реалізацію державної ветеранської політики. Окрім того, 28 ветеранів та членів родин загиблих воїнів із Запорізької області отримали сертифікати на житло. Це стало можливим завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського, підтримці Кабінету Міністрів та Міністерства у справах ветеранів у межах реалізації інструменту Ukraine Facility за фінансової участі Європейського Союзу.
Фото: Запорізька обласна військова адміністрація
За даними начальника Запорізької ОВА Івана Федорова у Запорізькій області налічується понад 60 тисяч ветеранів, з яких понад сім тисяч вже демобілізовані. Ці цифри ще раз підкреслюють актуальність і необхідність таких заходів.
Роботодавці, що брали участь у ярмарку, активно демонстрували свою відкритість до співпраці з ветеранами та готовність адаптувати робочі процеси під їхні потреби.
Фармацевтична фабрика «Віола» має близько 412 працівників, 10% з яких – ветерани. Вакансії: дозувальники, майстри зміни, наладчики, підсобні працівники, апаратники хімічних процесів. Готові навчати з нуля.
«Запоріжвогнетрив» пропонує вакансії залежно від кваліфікації, забезпечує навчання, надає психологічну та медичну підтримку, без обмежень щодо кількості працівників із ветеранським статусом.
«Запоріжсталь» має близько 100 вакансій, оскільки кожен п’ятий співробітник мобілізований. Пропонує технологічні професії, такі як слюсарі, електромонтери, горнові.
«Мотор Січ» має вакансії майже в кожному підрозділі. Пропонує програми навчання, стовідсоткове бронювання для працівників, гуртожитки, спорткомплекс та мотиваційні програми. Під час тривог на підприємстві відчувають себе безпечніше, ніж вдома, завдяки укриттям.
Загалом своїми пропозиціями для запорізьких ветеранів поділилися понад 50 роботодавців.
Важливий акцент під час заходу зробили на ветеранський бізнес. Учасники дізналися історії підприємців, які після служби відкрили власну справу. Ветеран АТО Олексій Сандул розповів, як захоплення природою переросло у власну справу – равликову ферму і стрітфуд Zap.Ravlik. Артем Богодюк поділився тим, як бажанням створити небанальний світильник для сина стало поштовхом до відкриття власного бізнесу – майстерні і магазину інтер’єрного освітлення та декору The 11’s. Наталія Ольшанська розповіла, як у пам’ять про загиблого сина на фронті та після втрати саду через окупацію разом з родиною відновила у Запоріжжі сімейний бізнес Famberry з переробки кизилу. Андрій Гладілін поділився, як після демобілізації відкрив дві діагностичні клініки Invivo, не маючи медичної освіти, але розуміючи потребу ринку. Колишня снайперка Юлія Матвієнко поділилася, як після народження двійні створила домашню ферму і крамницю крафтових продуктів «Мамина ферма».
Панельна дискусія з ветеранами і ветеранками, які успішно відкрили бізнес.
Запоріжжя створює комплексну систему підтримки ветеранів, об’єднуючи зусилля місцевої влади, державних установ, бізнесу та громадських організацій. Мета полягає у максимально ефективній допомозі ветеранам, їхнім родинам у відновленні, реінтеграції та подальшому розвитку.