Бюро економічної безпеки оголосило в міжнародний розшук колишніх гендиректора та комерційного директора «Запоріжжяобленерго», які переховуються закордоном. Їх підозрюють у службовій недбалості, через яку державне підприємство недоотримало 730 мільйонів гривень.
Про це повідомляє Бюро економічної безпеки України.
За даними слідства, товариство, займаючись розподілом електричної енергії, мало укласти договори за новими умовами зі споживачами в Запорізькій області.
В одному з таких договорів службовці невірно визначили клас напруги. В результаті промислове підприємство сплачувало за послуги з розподілу електричної енергії за заниженим у 9 разів тарифом.
Детективи також встановили, що неналежне виконання службових обов’язків мало тривалий та систематичний характер. Зокрема за пʼять років державне обленерго недоотримало понад 730 млн грн доходів. Збитки підтверджено висновком комплексної судово-економічної експертизи
Ексгендиректору товариства повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 182 (незаконне збирання та зберігання конфіденційної інформації про особу, за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.
Колишньому комерційному директору повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.
Як повідомлялось раніше, мова йде про договір, який уклали у 2019 році. В рамках розслідування також було встановлено, що ексочільник енергетичної компанії незаконно збирав конфіденційну інформацію про підлеглих, а саме – робив фото персональних даних.
Ворог вдарив з авіації по шістьох населених пунктах Запорізької області та 12 разів атакував українські позиції