
Фото: PA Wire
В Україні зафіксували масову розсилку фішингових електронних листів, які нібито надходять від Державна податкова служба України (ДПС). Насправді ж у вкладеннях міститься шкідливе програмне забезпечення. Повідомляє Корреспондент.net.
Про це повідомила пресслужба податкового відомства.
За даними служби, у темі таких листів зазвичай йдеться про нібито проведення "фінансової перевірки" щодо легалізації коштів.
"Насправді ці повідомлення не мають жодного стосунку до податкової служби. Вони надсилаються зі сторонніх електронних адрес і містять посилання або вкладення зі шкідливим програмним забезпеченням", — попереджають податківці.
Характерною ознакою таких повідомлень є наявність прикріплених файлів у форматах .pdf, .zip, .rar, а також виконуваних файлів із розширеннями .exe та .scr.
У податковій службі закликали громадян бути уважними. Відкриття таких файлів може призвести до зараження комп’ютера вірусом і надання зловмисникам прихованого доступу до пристрою.
У ДПС нагадали, що всі офіційні електронні адреси відомства використовують домен @tax.gov.ua, а офіційна пошта служби — [email protected]. Якщо лист надійшов з іншого домену, це може свідчити про шахрайство.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
