Українцям сьогодні підвищили пенсії: кому та як

Украинцам сегодня повысили пенсии: кому и как

В Україні з 1 липня підвищили на 19,7% пенсії тим, хто вийшов на заслужений відпочинок за особливими правилами. Йдеться про журналістів, чиновників, учених. Нині вони виходять на заслужений відпочинок за загальними правилами, проте раніше могли скористатися спеціальними правилами.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Так, підвищення торкнеться тих, хто виходив на пенсію за правилами, що вже не діють. Серед них, наприклад, журналісти, науковці, чиновники тощо. Спеціальні правила виходу на пенсії у рамках пенсійної реформи скасували, проте все ще є пенсіонери, які встигли скористатися цими правилами.

Кому підвищать пенсії на 1000 грн

Наприклад, якщо зараз розмір вашої пенсії без урахування надбавок становить 5076 грн, то після липневого підвищення її мають збільшити на 1000 грн. Тобто розмір виплати становитиме 6076 грн. Важливо при цьому відзначити, що на пенсію ви мали вийти за спеціальним законом.

Особливими під час призначення пенсій вважаються судді. Розмір їхньої пенсії у 20 разів вищий, ніж у інших пенсіонерів. Крім того, вони отримують пенсію не за загальною формулою, а можуть отримувати відсоток від зарплати судді, що діє.

https://finance.obozrevatel.com/ukr/fea/ukraintsyam-sogodni-pidvischili-pensii-komu-ta-yak.htm

 

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя