Шість годин стояти на сонці — як окупанти в Мелітополі знущаються з дітей та батьків

Шесть часов стоять на солнцепеке – как оккупанты в Мелитополе издеваются над детьми и родителями

У Мелітополі в чергах окупаційна влада вже змушує вистоювати годинами не лише дорослих, а й дітей.

Це тільки для картини пропаганда-ТБ місцеві гауляйтери виходять перерізати стрічечки численних окупаційних структур, які начебто мають полегшити життя містянам. Принаймні, позбавити їх необхідності стояти в чергах за документами. 

На ділі все відбувається з точністю до навпаки. Ми вже писали про те, що очільниця фейкового міністерства Олена Шапурова, видала розпорядження про те, щоб усі діти з 6 років обміняли українське свідотство про народження на російське і принесли його до школи. Однак документ цей видають тільки в присутності самої дитини і тільки після проходження процедури дактелоскопії — катання пальчиків.

Так от, у Мелітополі, котрий день поспіль біля будівлі окупаційної міграційної служби по вулиці Чернишевського натовп. Люди займають чергу з 6 ранку і раніше, щоб не стояти на спеці з дітьми. У саму будівлю заходити всім не дозволяють, тільки, коли доходить черга.

— Черга жива, на списки немає сенсу писатися, вони вічно губляться. Але в черзі стоять люди похилого віку, в основному, з дітьми 6, 7, 10 років. Батьки всі на роботі, тому дітей ведуть на процедуру дактилоскопії бабусі й дідусі. А поруч ні лавочки, ні дерева. Усі стоять на спеці. Ми так стояли в черзі з 7.20 до 13.00. Додому потім ледве дійшли, — обурюється бабуся шестирічного онука.

— Дуже все не продумала нинішня влада. Вистояти з дитиною 6 годин на спеці просто неможливо. Ми постояли 3 години на ногах. Потім, коли тривогу оголосили, нам усім сказали покинути квартал. І відігнали до самого гуртожитку педуніверситету. Там люди вже й на сходинки сідали, а діти так взагалі на асфальті. Не було сил стояти. Я плюнула, забрала дитину і ми пішли. У когось мізків не вистачає, щоб правильно організувати видачу свідоцтва про народження від рф навіть для дітей, — обурюється одна з матусь Мелітополя.

До речі, у черзі городяни обговорювали ще одну нагальну тему — отримання медичної страховки. Як виявилося, її не видають без СНІЛС (страховий номер індивідуального особового рахунку). За ним пенсіонерам необхідно йти до пенсійного фонду.

— Приходиш, віддаєш паспорт. Далі тобі кажуть, коли можна забрати документ. Потім у порядку живої черги перед будівлею пенсійного роздають ці СНІЛси разом із паспортами. Всередину навіть не запускають. А потім уже в поліклініці можна оформити страховку. Роблять протягом одного-двох тижнів, — розповідає про свій досвід пенсіонер. 

Раніше ми повідомляли, що після 1 вересня окупанти розпустять школярів по домівках. З чим це пов'язано, читайте за посиланням.

 

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя