
Майка осіння. Фото: Комахи України
Мешканка Миколаївщини виявила у власному дворі незвичного чорного жука. Згодом з’ясувалося, що це майка осіння (Meloe autumnalis) — представник родини наривників. Комаха дійсно є отруйною, однак приводів для паніки немає, зазначають екологи. Повідомляє ТСН.
Про це повідомила Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу.
Світлину дивного жука жінка опублікувала у Facebook-спільноті «Комахи України», де користувачі допомогли визначити його вид.
Фото, на якому комаха сидить на нігті власниці, швидко привернуло увагу мережі. Користувачі жартували: «Вусики як намистинки. Здається, жучок на ніготь подумав, що це інший жучок».
У Держекоінспекції спростували фейки, які активно поширюються у соцмережах про нібито «смертельно небезпечного жука».
«Останніми днями соцмережами “гуляють” страшилки про нібито смертельно небезпечного жука — майку осінню (Meloe autumnalis). Проте ця інформація — неправдива», — йдеться у повідомленні.
Як пояснили фахівці, майка осіння виділяє токсичну речовину — кантаридин, що може спричинити подразнення або пухирі на шкірі. Тому торкатися комахи голими руками не рекомендується.
За словами екологів, колись кантаридин навіть застосовували в медицині, проте згодом відмовилися через його токсичність.
Побачити майку осінню можна восени — з вересня до жовтня, переважно в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Вінницькій областях. Знищувати її заборонено, адже цей вид є важливим індикатором стану довкілля.
«Якщо майки зникають — це сигнал, що навколишнє середовище страждає: зникають дикі бджоли, луки, зростає вплив пестицидів», — додали експерти.
