Досвідчені лікарі в Мелітополі «заброньовані» винятково для лікування окупантів — місцеві жителі розповідають про ситуацію в місті

Опытные врачи в Мелитополе "забронированы" исключительно для лечения оккупантов - местные жители рассказывают о ситуации в городе

На захоплених українських територіях російські окупанти почуваються господарями життя. У Мелітополі, за словами місцевих жителів, віднедавна рашисти помітно посилили терор.

Одним з останніх "нововведень", яким окупанти вирішили примусити мешканців окупованої території до отримання російських паспортів, стали нові правила надання меддопомоги. З 9 січня 2024 року при зверненні в поліклініку і навіть при виклику швидкої допомоги необхідний поліс обов'язкового медичного страхування — а для цього необхідно стати на облік як застрахована особа.

І незважаючи на те, що в Росії заявляють, ніби цей поліс може отримати не тільки громадянин РФ, з жителями окупованої території України все набагато складніше — тут його видають лише за наявності російського паспорта. За словами мешканки Бердянська, все робиться, щоб зломити навіть найменший опір.

— Моя тітка зараз в окупації, вона інвалід третьої групи. Спробувала оформити поліс ОМС, щоб хоча б не платити за життєво необхідні візити до лікаря, однак це не вдалося. Їй просто відмовили, оскільки вона нібито "не має законних підстав тут жити", уявляєте? Причина в тому, що тітка офіційно ніде не працює і не зверталася по російське громадянство. Вона розповіла мені, що "чиновниця" їй прямим текстом заявила: "Забирайтеся, ви тут чужі!" — поділилася Ольга.

Ще влітку 2023 р. жителям тимчасово окупованої території, які перебувають на диспансерному обліку, але не мають паспорта РФ і страхового номера індивідуального особового рахунку (СНІЛС), припинили видавати безоплатні лікарські препарати. Той же життєво-важливий інсулін, без якого діабетик просто помре. І ось тепер — новий виток злочинних знущань і порушення Міжнародного гуманітарного права.

Але й безпосередньо з отриманням медичної допомоги все дуже непросто. Одна з причин — після початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року з регіону вимушено виїхали багато кваліфікованих лікарів і медсестер. Гауляйтер окупованої частини Запорізької області Євген Балицький заявляв, що не вистачає 1300 лікарів, а укомплектованість кадрами зараз нібито 50%. Однак колишні мелітопольські лікарі вважають, що цифри неправдиві й ситуація набагато гірша.

"Насправді нестача медиків — близько 70%. Окупаційна влада "закриває дірки", залучаючи російських медиків, яких добровільно-примусово відправляють сюди вахтовим методом. Але кваліфіковані лікарі їхати не хочуть, вони затребувані у себе вдома, та й там не тривають бойові дії, а тут можна ні за що померти. Тому їдуть "екземпляри", які проштрафилися, або ті, хто тільки-но закінчив навчання, тобто не мають жодного досвіду", — каже колишній співробітник мелітопольської клініки, який добре знайомий із ситуацією.

За його словами, найбільш досвідчені лікарі "заброньовані" для лікування окупантів: "Офіцерів точно оперують російські хірургічні бригади. Місцевим не довіряють".

Нагадаємо, у Мелітополі жінка втратила дитину — у лікарні її не взяли на облік через відсутність російського паспорта.

Джерело

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя