Нічні кулуарні дискусії європейських лідерів у Брюсселі відзначилися не лише запеклими дебатами, а й гострим політичним гумором. На тлі чуток про призначення єдиного європейського представника для майбутніх контактів із Кремлем, керівник бельгійського уряду публічно потролив очільника Європейської ради щодо його амбіцій стати головним дипломатичним перемовником від ЄС.
Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на власну кореспондентку Тетяну Висоцьку з Брюсселя, ситуація трапилася у п'ятницю, 19 червня 2026 року, близько другої години ночі на полях саміту Європейської ради.
Жартівливий діалог біля виходу: як це було
Премʼєр-міністр Бельгії Барт де Вевер саме спілкувався з представниками медіа, коли повз нього до виходу прямував президент Євроради Антоніу Кошта. Між високопосадовцями відбувся спонтанний та іронічний діалог:
– Ми якраз говоримо про вас, Антоніу!
– Що ви говорите про мене?
– Суцільна похвала! Кажемо, що ви єдиний, хто може нас представляти!
– Дуже дякую!
– І що ми відправимо вас у Москву якнайшвидше!
Після цієї репліки обидва топполітики розреготалися, і Кошта залишив кулуари, а де Вевер продовжив інтерв'ю.
Серйозний підтекст: чому Кошта виправдовувався на саміті
Попри жартівливий тон бельгійського прем'єра, сама тема перемовин викликала серйозне напруження на саміті. Значну частину часу, відведеного під український кейс, лідери ЄС витратили на з'ясування обставин нещодавніх прямих контактів між Брюсселем та Москвою.
За конфіденційними даними журналістів, на засіданні розгорнулися такі процеси:
- Антоніу Кошта був змушений офіційно пояснювати колегам, з якою метою та на яких підставах він самостійно встановлював дипломатичний звʼязок із Кремлем.
- Очільник Євроради відкрито висловив особисте бажання виступити офіційним представником усього Євросоюзу на майбутніх мирних переговорах із Російською Федерацією.
Наразі у кулуарах ЄС тривають активні дискусії щодо доцільності призначення спеціального європейського емісара, який мав би включитися у переговорний процес для завершення російсько-української війни, хоча ця ініціатива поки не отримала фінального схвалення. Водночас питання підготовки європейських гарантій безпеки для Києва продовжує скоординовано напрацьовувати "євротрійка" — Велика Британія, Франція та Німеччина — у тісному контакті з Президентом України.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
