Вимоги до міжнародних вантажоперевезень

Комерційні вантажі по всьому світу перевозяться різним транспортом. Визначальними чинниками для вибору типу доставки комерційних вантажів є маршрут, особливості вантажу, що транспортується, ціна і терміни доставки. Щоб полегшити міжнародні перевезення вантажів, логістичні компанії розробляють різні логістичні маршрути, причому деякі передбачають використання декількох видів транспорту.

Правила та норми міжнародних перевезень

Багато транспортних компаній ведуть бізнес, який торкається інтересів представників кількох країн. Звід правил, регулюючих міжнародні вантажоперевезення, було визначено міждержавними конвенціями та договорами. Приймалися до уваги і національні законодавства держав, які брали участь у зовнішньоекономічній діяльності.

Залізничні перевезення

Правила перевезення вантажів залізничним транспортом були сформульовані в Берні (Швейцарія) в 1980 році під час конвенції, що там проводиться. Ці норми позначаються абревіатурою КОТІФ. У цьому документі містяться основні вимоги та норми, що стосуються міжнародних вантажних перевезень залізницею.

Морські перевезення

Найвагоміші угоди, що регулюють норми міжнародних морських перевезень, — це Гамбурзькі правила 1978 (так звана Конвенція ООН), а також Гаагсько-Вісбійські правила (або Конвенція про уніфікацію деяких правил про коносамент від 1924 року).

Повітряні перевезення

Нормативним актом, регулюючим правила перевезення вантажів повітряним транспортом, є Конвенція уніфікації правил міжнародних повітряних перевезень від 1929 року. Багато пізніше — 1955 року — цей документ було доповнено положеннями Гаазького протоколу, який підписали близько ста країн світу. Деякі положення Конвенції стосуються як звичайних, а й змішаних перевезень.

Держави, які підписують подібні документи, призначають національних авіаперевізників, а також підприємства, які експлуатуватимуть повітряні лінії, що згадуються у тексті угоди згідно з заздалегідь обумовленими заздалегідь маршрутами.

Автомобільні перевезення

Норми міжнародних автомобільних вантажоперевезень регламентуються Конвенцією про міжнародне перевезення вантажів дорогами (у документах — КДПГ) від 1956-го року. Крім того, існують між державами двосторонні угоди, де доповнюються чи спрощуються процедури оформлення автомобільних вантажних перевезень.

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя