В Запорізькій обласній бібліотеці для юнацтва відбулась друга зустріч із циклу «Я говорю українською»

Своїми думками, міркуваннями та власним життєвим досвідом цього разу поділилася відома журналістка й телеведуча Ольга Вакало. Гостями заходу стали читачі бібліотеки та слухачі Безкоштовних курсів української мови.

Розмова вийшла напрочуд веселою та цікавою. З перших хвилин Ольга зачарувала всіх присутніх своєю нестримною життєвою енергією. Розповідь про мову перепліталася з родинними історіями та оповідками про кумедні або курйозні випадки з журналістської практики. 

Свідомий вибір на користь української як мови спілкування в усіх сферах та усіх публічних місцях Запоріжжя ведуча зробила у 2010 році. «Спочатку ти «носиш» мову, мов новий одяг, але про цей дискомфорт знаєш лише ти. Тому просто треба звикнути!» – радить Ольга.

Відповідаючи на запитання гостей зустрічі, пані Ольга розповіла, яке враження на неї справило спілкування з Євгеном Сверстюком, Ярославом Грицаком, Юрієм Луценком та іншими відомими в Україні постатями. Торкнулися в розмові й спогадів про прийняття сумнозвісного мовного закону Ківалова-Колесніченка та голодування на знак протесту. Саме тоді Ольга усвідомила, що українська мова є вкрай важливою для неї: «Мова мені багато дала і я вирішила, що маю віддати бодай щось, хоча б один день я маю поголодувати за мову».

«Мова мене зробила вільнішою! Мова захищає, дає силу, бо в ній є енергія, яку ми відчуваємо, але не можемо пояснити», – поділилася своїми відчуттями телеведуча.

На завершення зустрічі слухачі Безкоштовних курсів української мови запитали пораду, як їм вдосконалювати свої навички. Ольга Вакало відповіла так: «Треба не боятися помилятися, треба намагатися більше говорити, аби тренувати м’язи. Пробувати спілкуватись українською, наприклад, в маршрутках. І також дуже важливо читати українською, щоб збагачувати свій словник».

Зустріч з цією тендітною, але неймовірно сильною жінкою, стала для відвідувачів бібліотеки та слухачів курсів потужним імпульсом та джерелом енергії і наснаги!

 

Дата публікації: 
17.05.2017