Представники Запорізької облради в поліцейській комісії ГУНП в Запорізькій області звітують про свою роботу

Обрані в липні 2016 року Запорізькою обласною радою представники від громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Віктор Нестеренко та Микола Зінченко відзначають перші результати роботи комісії.

Нагадаємо, поліцейська комісія - новий правовий інститут, аналогів якого в законодавстві, що регулювало раніше проходження служби особами рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, не було. Він з’явився з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію».

Основними нормативно-правовими актами, що регламентують діяльність поліцейських комісій є Закон України «Про Національну поліцію» ( статті 51 -  55), Порядок діяльності поліцейських комісій та Типовий порядок проведення конкурсу на службу до поліції та/або зайняття вакантної посади, затверджені Наказом МВС України від 25.12.2015 року №1631 «Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських».

Основними їх завданнями комісії є:

  • проведення відбору (конкурс) на службу в органи (заклади, установи) поліції;
  • проведення конкурсу для призначення на вакантну посаду (в порядку просування по службі).

Поліцейські комісії діють на постійній основі, термін повноваження її членів – 3 роки.

До їх складу на регіональному рівні входять:

  • по одному представнику МВС, Національної поліції України, територіального органу Національної поліції України;
  • два представники громадськості, делеговані обласною радою.

Рішення поліцейської комісії, прийняті в межах передбачених Законом повноважень, обов’язкові до виконання керівником територіального органу Національної поліції України.

Перше засідання поліцейської комісії ГУНП було проведено 17 жовтня 2016 року. На ньому таємним голосуванням обрано Голову та секретаря комісії. 

Головою поліцейської комісії ГУНП одноголосно обрано Віктора Нестеренка, який є головою Запорізької обласної профспілкової організації атестованих працівників ОВС України і представника поліцейської комісії від Запорізької обласної ради.

За словами члена поліцейської комісії, представника Запорізьколї обласної ради Миколи Зінченка, за цей нетривалий час поліцейською комісією проведено три конкурси для призначення на вакантну посаду (в порядку просування по службі), за результатами яких призначено 80 працівників.

З січня 2017 року призначення на вакантну посаду в порядку просування по службі за рішенням Національної поліції України по всій державі відбувається через проходження атестації, що також відповідає вимогам чинного законодавства.

Робота ж поліцейських комісій зосереджена на проведенні відбору (конкурс) на службу в органи (заклади, установи) поліції. Це пояснюється значним некомплектом у підрозділах по всій Україні і необхідністю вирішення цієї проблеми у стислі терміни.

Так, починаючи з 16 січня 2017 року в Головному управлінні Національної поліції в Запорізькій області оголошено конкурс на вакантні посади ”слідчий” та ”оперуповноважений” в органах і підрозділах поліції Запорізької області, у кількості 40 та 30 посад відповідно.

6 лютого 2017 року в Головному управлінні Національної поліції в Запорізькій області відбулось чергове засідання поліцейської комісії ГУНП, на якому розглядалися результати проходження етапу конкурсного відбору ”тестування” кандидатами, які виявили бажання прийти на службу до Запорізької поліції на посади слідчих та оперуповноважених.

Так, за результатами етапу ”тестування” до участі у наступному етапі конкурсного відбору ”медичне обстеження” допущено 289 кандидатів.

Надалі кандидатів чекають випробовування з фізичної підготовки, психологічне тестування та співбесіда з поліцейською комісією, за результатами якої і буде визначено переможців конкурсу.

Як підкреслив голова поліцейської комісії ГУНП в Запорізькій області Віктор Нестеренко, для нормальної діяльності поліцейської комісії створено належні умови, починаючи з надання приміщень для проведення засідань, прийому документів кандидатів на службу, закінчуючи облаштуванням комп’ютерного класу для проходження тестування кандидатами. Діяльність поліцейської комісії постійно висвітлюється на сайті ГУНП.

Представники від Запорізької облради в поліцейській комісії ГУНП в Запорізькій області підкреслили, що готові до більш тісної співпраці із депутатами Запорізької обласної ради і планують звітувати про свою роботу на засіданнях постійних депутатських комісій.

Дата публікації: 
17.02.2017