Колегія ОДА та Рада регіонального розвитку Запорізької області розглянула досвід роботи об’єднаних територіальних громад Запорізької області

Із розрахунку на одного жителя об’єднаних територіальних громад Запорізької області найбільше коштів приходиться на жителів Смирновської ОТГ Більмацького району – 2235 грн., найменше – 1071 грн. – на жителів Преображенської ОТГ Оріхівського району. В будь-якому разі, об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджетів ОТГ на одного жителя відповідної території. В середньому, в 2016 році показник зріс більше ніж на 900 грн. (з 627 до 1550 грн. на одного жителя). В результаті утворення об`єднаних громад обсяг власних доходів місцевих бюджетів зріс у 2 рази (на 31 млн. грн..) у порівнянні з 2015 роком (з 25 млн. грн. до 56 млн. грн.). нагадаємо, впродовж 2015-2017 р.р. в Запорізькій області створено 24 ОТГ (сьогодні на реєстрації знаходяться документи ще двох майбутніх громад).

Про досвід роботи об’єднаних територіальних громад в Запорізькій області та завдання щодо подальшого проведення децентралізаційної реформи йшлося під час спільного засідання колегії ОДА та Ради регіонального розвитку Запорізької області.

В роботі заходу взяли участь голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак та представники депутатського корпусу облради. В присутності керівників регіональних органів влади та представників територій голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак вручив нагороди Запорізької обласної ради.      

Дата публікації: 
15.02.2017