Громадянський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг

Центр європейської співпраці (Польща), спільно з Поліським фондом регіональних та міжнародних досліджень (Україна), та Центр Транскордонної Співпраці в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії реалізують міжнародний проект: «Громадянський діалог – співпраця органів самоврядування – вища якість публічних послуг», метою якого є підвищення здатності представників місцевого самоврядування України до підвищення якості адміністративних послуг, а також залучення місцевих мешканців до процесу прийняття рішень і до публічного діалогу.
В рамках цього проекту 26-28 квітня 2015 року в місті Чернігові відбувся перший з трьох запланованих семінарів. Із Запорізької області участь в семінарі взяли Курілова Олена, начальник відділу з питань інформаційно-аналітичної роботи та виборчих процедур управління організаційного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради та Заєць Неллі, економіст виконавчого комітету Вільнянської міської ради.
Привітальне слово до учасників мав представник Центру транскордонного співробітництва Борис Уваров, який є партнером в реалізації проекту. Він подякував учасникам за увагу до проекту та підкреслив важливість співпраці та порозуміння в громадах для успішної реалізації реформи.
Тема децентралізації влади в Україні є актуальною, самостійне вирішення питань громадами без залучення допомоги, і не тільки фінансової, є досить складним завданням з різних причин. Надання органами самоврядування якісних адміністративних послуг здатне суттєво покращити життя пересічних громадян. Високий рівень координації між різними адміністративними секторами здатен забезпечити цілісність в децентралізованій державі. Учасники семінару — представники з п’яти регіонів України, обговорювали проблеми децентралізації влади та якість адміністративних послуг.
Проводив семінар Патрик Вільд, польський експерт, який має досвід роботи в органах місцевого самоврядування Польщі, та готовий був поділитись цим досвідом з учасниками. Учасники отримали практичні поради із запровадження систем управління якістю та анкетного дослідження. Під час практичних занять застосувалися підходи, які допоможуть підвищити якість надання адміністративних послуг, а саме — моніторинг, самооцінка, конкуренція.
Ще до початку семінару учасники почали обговорювати кроки реформи, які направлені на збільшення повноважень на місцях, ділилися досвідом, який вже є в громадах.
Під час знайомства учасники розповіли про ті досягнення та труднощі, які очікують громади в ході реалізації норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», та наголосили на необхідності проведення потужної інформаційної кампанії.
Представники Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, які представляють інтереси 12 мільйонів сільського населення України, розповіли про велику роботу, яку вже провела Асоціація. Завдяки реалізованим проектам 1500 сільських та селищних голів отримали сертифікат про досвід формування лідерів в громадах та наголосили на важливості налагодження діалогу між Урядом та громадами.
Наступний семінар відбудеться вже в травні та буде присвячений законам України про співпрацю територіальних громад та про добровільне об’єднання територіальних громад.

Корисний сайт для мешканців міста Запоріжжя